Konferans Hashtag #ANKOSLink2018

Sosyal Program

Aspendos

Aspendos Turu (Yarım Gün)

“İtalya, Fransa, Dalmaçya ve Afrika’da amfitiyatrolar, Mısır ve Yunanistan’da tapınaklar, Girit’te saraylar görmüş olabilirsiniz. Antik çağdan günümüze gelen kalıntılara belki doydunuz veya belki onlardan hiç hoşlanmadınız. Ama Aspendos’taki tiyatroyu henüz görmediniz” İngiliz arkeolog D. G. Hogarth – 1909
Aspendos tiyatrosu, antik dünyadan günümüze kadar korunagelmiş tüm dünyadaki en önemli örnektir. M.S 2. yüzyıldan kalma tiyatronun kapasitesi 15.000 kişilikti. Dönemin en önemli gladyatör dövüşlerinin sergilendiği yapı, günümüzde yaz aylarında T.C Kültür Bakanlığı çerçevesinde hazırlanmış Opera ve Bale gösterilerine hizmet etmektedir. Aynı dönemden kalmış su kemerleri Aspendos şehrini su ile beslemekte idi. Su kemerlerindeki fotoğraf molamızdan sonra Antik Euromedon Irmağını süsleyen eski Selçuklu köprüsüne varacağız. Birçok Selçuklu köprüsü arasında önemli bir örnek teşkil eden Aspendos Köprüsü yenileme çalışmalarından sonra en güzel örneklerden biri sayılabilir. 

Fiyat: kişi başı 50.-TL (Ulaşım ve rehberlik ücrete dâhildir. Giriş ücreti 25.-TL olup, müze kart sahipleri için geçerli değildir)  
Tarih: 20.04.2018 Otelden hareket saati 10.00 Otele varış takribi 13.00


Rafting

Köprülü Kanyon Rafting Turu 

Türkiye'nin en çok tercih edilen rafting parkurlarından biri olan Köprülü Kanyon doğal güzellikleri ile de görmeye değer bir bölgedir. On kişilik takımlar ve bir rehber eşliğinde ırmakların bol köpüklü sularında kayak ve botta kalma mücadeleleriyle isimlendirilen rafting, Antalya' da da çok heyecan verici su sporlardan birisidir. Dağlardaki karların erimesiyle ırmak suyunun yükselmesi Nisan ayında bu sporu hayli uygun hale getirir.

Saat 10.00 otelden hareket ile yaklaşık bir saat süren yolculuğun ardından buluşma noktasında misafirlerimiz karşılanır. Burada profesyonel rehberlerimiz tarafından tüm dillerde Rafting ve bölge hakkında info verilir. Rafting için gerekli olan ekipmanlar rehberler eşliğinde detaylı bir şekilde müşterilerimize sunulur. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra tekrar araçlara binerek 15 dakikalık bir yolcuğun ardından Rafting başlangıç noktasına ulaşılır. Burada bulunan tarihi köprü, doğal su kaynakları ve şelaleleri altında dileyen müşterilerimiz resim veya video çektirebilir. Yaklaşık 100 metre yürüyüşün ardından 13 km sürecek parkura başlanır.  Nehir kıyısında molalar, body rafting, eğlenceli oyunlar ile keyifli ve eğlenceli geçen rafting turunun ardından misafirlerimiz öğle yemeğini kızıl çamların arasında bulunan restoranda alacaklardır. Tur sonunda otele dönüş.  

Fiyat: kişi başı 75.-TL (Ulaşım, rafting-rehberlik ve öğle yemeği ücrete dâhildir. İçecekler ve profesyonel foto ve video çekimleri ücret dışındadır)

Tarih: 20.04.2018 Otelden hareket saati 10.00 Otele varış takribi 16.00


Antalya Turu

Antalya Şehir & Teleferik Turu (Yarım Gün)

Antalya’yı keşfetmek için yarım günlük harika bir fırsat. Öncelikle 2017 Şubat ayında hizmete giren 1706 metre uzunluğundaki teleferikle Tünektepe'ye çıkacağız.  605 m rakımlı Tünektepe'den şehrin, dağların ve Akdeniz’in eşsiz manzarasını seyrettikten sonra Antalya’nın simgesi konumundaki Kaleiçi’ni rehber eşliğinde gezeceğiz. Şehre eski Antalya kent girişi olan ve 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus'un Antalya'yı ziyareti sırasında, ona hitaben yapılmış Hadrianus kapısından girerek tarihi Arnavut kaldırımlı dar sokaklardan geçip, sırası ile Kesik Minare, Hıdırlık Kulesi ve Kaleiçi Limanına varıyoruz. Kaleiçi ziyaretimiz daha sonra Cumhuriyet Meydanında son bulacak.

Fiyat: kişi başı 65.-TL (Ulaşım, teleferik gezintisi, rehberlik ücrete dâhildir.)

Tarih: 20.04.2018 Otelden hareket saati 13.30 Otele varış takribi 18.00

*Tur sonunda Antalya Havalimanında inmek isteyen misafirler ücretsiz olarak havalimanı iç hatlar terminaline bırakılacaklardır. (Havalimanı tur bitimi takribi 17.30)


Detaylı Bilgi için URL : www.thalestour.com